[Přeskočit navigaci]

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

+ Mám dotaz


úvodní » FAQ » FAQ » Způsob promítání. Čím je promítání v planetáriu jiné?


Způsob promítání. Čím je promítání v planetáriu jiné?

Velmi podstatné je, že diváci při promítání vzdělávacích filmů v mobilním planetáriu leží a sledují filmový 3D obraz na vypouklé kupoli nad sebou vleže. Je to jakoby leželi v trávě v noci na louce a dívali se na noční oblohu, což samozřejmě přináší nejen dětským, ale i dospělým divákům zcela nový zážitek.

Tento způsob promítání a vzdělávání prostřednictvím filmů je v Česku dost ojedinělý; jsme na českém trhu v podstatě jediní, kdo něco podobného nabízí.

Pokud promítáme pro širokou veřejnost např. na nějakých festivalech pro děti, je to pro děti i jejich rodiče velká zážitková atrakce. Velmi lákavé je to však zejména pro školy a nejrůznější vzdělávací instituce, protože tento způsob promítání nabízí velmi zajímavou cestu, jak žákům zpříjemnit a zatraktivnit výuku - děti jsou ve stanu do děje filmu vtaženy mnohem silněji než při promítání v klasickém kině, jsou navíc vleže zrelaxovány atp., což ve výsledku velmi přesně koresponduje s moderními trendy ve výuce, s interaktivní výukou, se zážitkovou výukou atd.

Mohlo by Vás zajímat

Byla pro Vás tato informace užitečná?